پاورپوینت بررسی توربین های گاز

باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان پاورپوینت بررسی توربین های گاز آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.
پاورپوینت بررسی توربین های گاز|40093198|nc|دانلود پاورپوینت توربین های گاز,پاورپوینت توربین های گاز,توربین های گاز,تحقیق درمورد توربین های گاز,پاورپوینت توربین,آشنایی با توربین های گاز,سیکل پایه توربین گاز,موتور توربین گاز,کارایی و تبدیل انرژی در توربین گاز,کارایی توربین گازی

در 79 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx


فصل 1 :

سیکل پایه توربین گاز


1-1 مقدمه

وقتی توربین گاز مطرح می باشد، یعنی موتوری که سیال عامل آن گاز (هوا) است ولی سوخت آن هر چیزی می تواند باشد. توربین گاز یک موتور احتراق داخلی دوار می باشد که بارزترین نمونه آن موتور هواپیمای جت است. اساساً این موتور مخلوط رقیقی از سوخت را با هوای فشرده می سوزاند.

گازهای محترق شده فشرده داغ در بین یک سری چرخ دوار توربین و مجموعه پره ها منبسط شده و نتیجه آن ، تولید قدرت محوری خروجی، نیروی رانش یا ترکیبی از هر دو خواهد بود.


1-2 طبقه بندی توربین های گاز

توربین های گاز به دو دسته عمده صنعتی و هوایی تقسیم بندی می شوند. دسته اول کلیه نیروگاه های گازی را نیز در بر می گیرد. توربین های گاز هوایی از سه نقطه دید اصلی از نوع صنعتی متمایز می گردند.

الف) طول عمر توربین های گاز صنعتی بدون تعمیرات اساسی حدود 120000 ساعت بوده در صورتی که برای نوع هوایی 1200-600 ساعت می باشد.

ب) کمی اندازه و وزن در نوع هوایی در مقایسه با نوع صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردارست.

ج) از انرژی جنبشی گاز خروجی از اگزوز در نوع هوایی استفاده مفید می شود در صورتی که این انرژی در نوع دیگر به هدر رفته و بایستی در حد امکان در حداقل نگهداشته شود.

هر چند تمایزات فوق اثر قابل توجهی در طراحی این دو دسته دارد ولی قوانین اساسی حاکم بر هر دو، یکسان می باشند.


مطالب دیگر:
📝دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید به زندگی 30 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش امید به زندگی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید و امیدواری 40 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش امید و امیدواری📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه و امید و امیدواری📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی امید و امیدواری📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق بلوغ سازمانی 37 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش بلوغ سازمانی📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه بلوغ سازمانی📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی بلوغ سازمانی📝رویکردهای بلوغ سازمان و سنجش آن از دیدگاه پژوهشگران مختلف📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق تفکر انتقادی 120 صفحه کامل و جامع📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تفکر انتقادی 117 صفحه📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه تفکر انتقادی 119 صفحه📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی تفکر انتقادی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق گرایش های تفکر انتقادی 118 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش گرایش های تفکر انتقادی📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه گرایش های تفکر انتقادی📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی گرایش های تفکر انتقادی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق مولفه های تفکر انتقادی 117 صفحه📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق تفکر انتقادی دانشجویان 116 صفحه📝بررسی مولفه های تفکر انتقادی و تمایز تفکر انتقادی از مفاهیم دیگر📝بررسی و تشریح گرایش های تفکر انتقادی و سنجش آنها📝پرسشنامه تعارض نوجوانان با والدین با نمره گذاری، روایی و پایایی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق باورهای معرفت شناختی 72 صفحه